Ahşap Carport

Ahşap carport araçları dış etkilerden korumak için yapılan garaj türlerindendir. Ana malzemesi ahşaptır. Ahşap carportlarda kullanılan malzemeler birinci sınıf kalite de ahşaplardır. Yani yerli çamlardan yapılmaktadır. Yerli çamlardan yapılması nedeniyle maliyeti son derece uygundur.

 

Ahşap Carport Avantajları

Ahşap carport araçları dolu, kar, yağmur gibi doğa olaylarının yanı sıra araçlara çok fazla zarar veren güneş ışınlarından korumaktadır. Bu sayede güneş ışınlarının araçların boyalarına ve renklerine zarar vermesine de engellenmektedir. Ahşap carport günümüzde sıklık ile kullanılmaktadır. Maliyetinin düşük olması nedeniyle popüler bir yere sahiptir. Araçların ölçülerine göre ve müşterinin isteklerine göre ölçüleri ayarlanıp imal edilmektedir. Ahşap carport sistemleri son derece modern ve estetik olarak üretilmektedir. Uygulandığı alanlara da farklı bir hava katmaktadır. Ahşap carport yapılacak alan ölçüleri alındıktan sonra müşterinin de isteği doğrultusunda üretimi yapılmaktadır. Üretim aşaması tamamlanan ahşap carportların kurulumu son derece pratik ve kolaydır.

Ahşap Carportun İmalatı

Ahşap carportların daha dayanıklı olması için ek olarak sütunlara beton uygulaması yapılmaktadır veya önceden hazırlanmış beton sahaya monte edilmektir. Bu sayede yapı daha sağlam hale gelmektedir. Ahşap carportlar binaya bitişik olarak yapılabileceği gibi binadan ayrı binadan istenilen uzaklıkta da yapılmaktadır. Ahşap carport yapılacak alanın ölçüleri alınırken garajın içine konulacak aracın ölçüsünden bir veya iki metre büyük olarak ölçü alınır. Bunun nedeni ise içine konulacak olan aracın daha rahat manevra yapmasını sağlamaktır.

Açık Otopark Sundurma veya Carport olarak adlandırılan bu sistemler özellikle kapalı otoparkın olmadığı alanlarda oldukça kullanışlı ve pratik bir çözüm sunar. Tüm açık carport sistemi, özel bir yüksek teknoloji endüstriyel çelik alaşımından oluşur. Sistem doğal afetlere karşı oldukça dayanıklıdır ve sistemde (80/120 km/hız) kuvvetli rüzgarlar da dahi güvenle kullanılabilir. Favori versiyonu; kavisli veya düz dört ayaklı çatılı, tek kanatlı iki ayaklı yapı ve düz veya kavisli eğimli çatıya sahip açık otoparklar için carport sistemi veya en küçükte bile akıllı tasarımı sayesinde Kasa da yapar aracın hareket alanını sınırlamaz, manevra alanını işgal etmez, bu da sürücüye yardımcı olur. Mevcut Alan Çatı sisteminde kullanılan polikarbonat camdan 250 kat, camdan 14 kat daha ağırdır. Mükemmel ışık geçirgenliğine (çevreye) sahip bir malzemedir. Aracınızın güneş ışınlarından dolayı renginin solmasını önlemek için filtreleme işlevi vardır. Öte yandan dış kimyasal etkenlere (40°C + 130°C) dayanabilen ve darbeye dayanıklı, ısıya çok dayanıklı bir üründür. En çok tercih edilen nedenlerden biri esnek (esnek) yapısıdır. Açık otopark balkonu, tasarımı ve doğal ışığı ile kuruldukları her alanı güzelleştirir. Kanopi sistemi tüm montaj ekipmanları ile sağlanmakta olup, hızlı ve pratik montaj teknolojisi ile ilgili montaj yeri için özel ambalajlama yapılmakta olup, çevre kirliliğine neden olmayacaktır. Bu özelliğinden dolayı kurulum aşamasında çevreye minimum düzeyde rahatsızlık verir. Bu garaj erişim kontrol sistemleri, araç sayısına ve park yerlerine bağlı olarak (yukarıdaki alternatifler kullanılarak) farklı şekillerde konfigüre edilebilir veya tasarlanabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarıya Git
Call Now Button0 (216) 487 00 61