Veranda

Veranda Nedir ?

Bahçenizde gölgelik bir alan olmasını istiyorsunuz ve bunun bahçenizin dokusu ile ters düşmeyecek bir yapıda olmasını istiyorsanız veranda tam sizin istediğiniz bir gölgelik. Havaların ısınması ile birlikte kendimizi açık alanlara atıyoruz. Bahçesi olanlar bahçeleri için dekorasyon yaparken, balkon ve terası olanlar ise bu alanlar için dekorasyon yapıyor. Siz ilk grupta iseniz ve bahçeniz var ise sizde mutlaka bahçenizin bir köşesini gölge alan yapmak için düşünmüşsünüzdür. Veranda aslında yapı itibari ile Anadolu’da kullanılan farklı isimler ile ihtiyaçlara uygun bir şekilde kullanılmakta. Hayma, Asma, gibi farklı versiyonlar ya da benzerleri demek daha doğru olur.

Veranda dekorasyonu için iç kısmı ve kenarlarında bolca çiçek kullanmanız şık bir görüntünün yanında size doğal bir uğraşta sağlayacaktır. Ayrıca veranda dekorasyonu ile bahçenizde güzel kahvaltılar, şık akşam yemekleri ve hafta sonları arkadaşlarınız ile mangal partileri verirken güneş geldi rüzgar esti gibi sorunların da önüne geçebilirsiniz.

Veranda İmalatı

Verandayı ihtiyacınıza uygun olarak istediğiniz ölçü ve modele göre kendinizde yapabilirsiniz. Bunun için taşıyıcı kolonlar ve üst kısmı için ihtiyaç ve zevkinize göre sarmaşık, bez veya sazlıklarda olan kamış tercih edebilirsiniz. Taşıyıcı kolonlar için ahşap, metal ve taş tercih edebilirsiniz. Taş için antik yunandaki sütunlar gibi hazır beton ile bahçeler ve açık alanlar için yapılmış malzemeler bulabilirsiniz. Demir yapacak iseniz bunları daha sonra alçı veya farklı malzemeler ile kaplayarak farklı bir şekil almasını sağlayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarıya Git
Call Now Button0 (216) 487 00 61